Каква енергетика ни очаква
Стратегическите решения в идните 10 години ще определят енергетиката до края на XXI век


Вим Томас

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Профил

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
Естествено, че делът на ВЕИ ще расте, стават все по-евтини, а останалите все по-скъпи, ножицата се затваря.
Само че не и при сбъркания модел в България, трябваше да оставят хората да си монтират свободно за лична употреба, а излишъците да ги продават на ЕРп-тата по цената на НЕК.
Това нямаше да доведе до претоварване на преносната мрежа, дори напротив, и нямаше да доведе до такова поскъпване.
Защо в Германия тока е на цена от 2.5 евро-цента за киловат, а при нас е 16 стотинки или 8 евро цента, което прави разлика поне 3 пъти.
... После защо икономиката им процъфтявала в условията на криза. То е ясно, че тяхната продукция ще е по-конкурентна спрямо нашата.
Ако управляващите мислеха малко повече за благото на народа, щеше да има и за тях повече за крадене...
А тази статия ми звучи като пропаганда, с която се промотира засилен държавен контрол, и слаби гранждански общества. По този начин големите вериги ще могат да лобират - легално и нелегално.
---------Стратегическите решения в идните 10 години ще определят енергетиката до края на XXI век-----------
Едно от условията при диференциране е функцията да е непрекъсната, а вие сте тръгнали да диференцирате у-е на което дори не знаете броя неизвестни или простичко като го прочела котката и се изсмяла на мишката.
[quote#0:"статията"]Не съществува единен и стандартен подход към темата, защото различните обстоятелства изискват различни начини за съвместяване на общия опит и знания, докато се спазват поетите отговорности и се изпълняват наложените социални ангажименти. Качеството на взаимовръзката между правителство, бизнес и гражданско общество ще бъде решаващият фактор за постигането на реален резултат.[/quote]
Това споделям и аз.
Анализът е стъпка не, а крачка в правилната посока на прогнозиране бъдещото енергийно потребление, през призмата на климатичните промени. И авторът е направл, с цитираният текст, изводът, че шаблонен, предварително предсказан и предначертан подход към успешното, в полза на човечеството, управление на взаимовръзката енергия-климат не е възможен.
до сет №2: nergiyata-v-ES-i-kude-sme-nie/nid-115505.html
Малко си сбъркал с числата. В Германия цената е 0.25 €/кВч, а не 0.025 €/кВч. само една нула, ама карай какво съм се заял за една нула.
Важно е внушението, че в България е по-скъп тока от Германия, а не че ми е ниска заплатата.
http://profit.bg/news/Kakvi-sa-tsenite-na-elektroe
Този анализ е логически издържан и показва мащабността на мисленето в дългосрочен план.
Тъй като визираният период е от няколко десетилетия напред, неизвестните от рязка промяна в социалните фактори е приет за постоянен. Точно тук ми се струва, че се очакват глобални негативни катаклизми, които ще опровергаят напълно двата сценария от анализа.
Нуждите от допълнителна енергия ще се увеличават, само ако се запази глобалния прираст на населението и настоящия начин на използването й!
[quote#2:""]После защо икономиката им процъфтявала в условията на криза. [/quote]
Този въпрос е много лесен, германците работят много, харчат малко, ивеят скромно (спрямо това което произвеждат) Богатството им е от износ основно.... Така са си от времето на кайзер Фридрих първи....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход