Къде е мястото на частните университети
Повечето от тях са концентрирани в икономическите специалности, а някои изпреварват държавните по реализация на студентите
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В различните държави по света на частното и на държавното висше образование се гледа по различен начин. Основната разлика между тях идва от начина на финансиране - държавните получават средства от бюджета, а частните - основно от таксите на студентите, заради което са и по-скъпи в по-голямата си част. Повечето университети във Великобритания например са държавни, включително и най-престижните висши учебни заведения като "Оксфорд" и "Кеймбридж". В България сред частните университети има безспорни първенци в много категории на рейтинга на висшите училища - като Американския университет в Благоевград. От друга страна, държавните в лицето на Софийския университет например все още са конкуренция в много направления, особено в сферата на науката или компютърните специалности.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Платеното образование е като платената любов - плащаш си, ама получаваш само секс :-D
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.