Иновации за уменията на бъдещето
Няколко активни учители и организации, които помагат на учениците да се подготвят за света, който ги очаква


Мариета Иванова

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Промяната в образованието не винаги чака нови закони или наредби. Вече има активни учители и директори, които поемат инициативата да променят класните си стаи според нуждите на учениците си. Често им помагат неправителствени организации, които имат опит във внедряването на модерни технологии и съвременни методи на преподаване. Тези инициативи показват, че за първите стъпки към промяната дори не е необходимо да се променя задължителната учебна програма - достатъчно е училището да отвори вратите си за различните иновативни идеи. И така да разшири хоризонта както на учителите, така и на учениците си. Ролята на държавните и местните власти обаче също не е за пренебрегване - те трябва да поощрят успешните инициативи и да стимулират адаптирането и мултиплицирането им и в други училища. Защото само така промяната може да достигне до повече ученици.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.