Как училището да отговори на промяната
Образованието има нужда от нова цел и съвременен подход, за да бъде полезно на днешните ученици


Екип на Капитал

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Вероятността днешните ученици да започнат в бъдеще работа, която в момента все още не съществува, се увеличава всяка година. Според доклад на Световния икономически форум Четвъртата индустриална революция заедно с други социално-икономически и демографски промени ще трансформират трудовия пазар през следващите пет години и ще доведат до загуба на над 5 милиона работни места. Това обаче може да бъде отчасти компенсирано със създаването на нови професии в сектори като компютърни науки, математика или инженерство.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Математика, езици и най-важното — да научат децата как да учат. Сериозно. Наизустяването не е учене. От тук нататък, "цял живот учене на нови номера и схеми" все повече ще слиза от върховите професии към базовите. Не само "белите" и "сините" якички ще трябва да учат нови неща през целия си трудов стаж, ами и тези без якичките...
В смисъл, досега можеше някак да изкараш едно "средно" или "виШУ" и цял живот да лежиш на наученото, ама от тук нататък ще бачка само онзи, дето знае какво правят копчетата на новата машинка, и какви нови номера може да прави машинката.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.