Великобритания: Разрушения, дефицит и подаяния
Трайното въздействие на COVID-19 ще доминира перспективите пред икономиката


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
За британската икономика 2021 ще бъде странна година. Годишното ниво на растеж на БВП ще бъде най-бързото от десетилетия. Но страната ще е обхваната от усещане за криза насред висока безработица и огромен дефицит.
Годината ще започне с търговски шок, след като правителството на Борис Джонсън най-после изпълни обещанието си да "приключи с Brexit" - транзитният период за членство на Великобритания в европейския единен пазар и митнически съюз свършва на 31 декември 2020 г. Разликата между някога всяващото ужас излизане без сделка и ограниченото търговско споразумение, което правителството се стреми да договори, е относително малка в дългосрочен план. А в краткосрочен план и двете водят до разрушение. Производителите на автомобили и аерокосмическата индустрия, чиито производства бяха изградени с предположението за лесно преминаване на граници в Европа, за известно време ще се мъчат да се адаптират. Търговците на дребно ще трябва да се справят с недостига на някои стоки, докато митническите процедури бъдат изгладени.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
То затова е вярна приказката - Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи ...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.