Градът на борбата
Париж осветява пътя напред за градовете – доверие към гражданите и изграждане на повече велоалеи


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Коронавирус кризата разтърси живота ни и още далеч не сме видели всичко. За град като Париж - отворен към света, изтъкан от култура и с живот, въртящ се около срещи, разговори и обмен - това е безпрецедентна промяна. Тази криза ни накара да се запитаме как живеем в града, как пътуваме, как консумираме. Накара ни да преосмислим отношенията си с другите и с пространствата, които споделяме.
Основната отговорност на един кмет е да разбира тези размествания. Какво означават те за всекидневния живот на градското население и за начина, по който функционира градът? В сравнение с всички останали политици кметовете са в най-добра позиция да разбират реалността на живота на гражданите. Ето защо действията на градско ниво са вероятно най-добре калибрирани за конкретни мерки срещу последствията от подобна криза. Подготовката за следпандемичния свят започва със справянето с днешните спешни предизвикателства.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.