Смъртта на демокрацията в Хонконг
Само отделяне от Китай може да осигури демократичното бъдеще, което ни беше обещано


Яо Вай-Чин

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Tози текст е част от специалното издание World Review на New York Times, издадено на български от "Капитал". Всички текстове по темата може да откриете тук.

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Добре е да се получат от Сингапур, които са били в подобно положение през 70-те години, но в крайна сметка са избягали от комунизма.
Авторката говори за себе си в мъжки род. И открито проповядва сепаратизъм... Кое от двете е по-безумно?
Наистина и аз не разбрах за депутат ли става дума, или за депутатка. Тази упоритост на невежите ни журналисти да заличат граматическия род в българския език е престъпление. Защо трябва изкуствено да се лишава езикът ни от неговите качества? Съществуването на граматическия род помага за по-точното разбиране между хората, а именно това е целта на всеки език.
До коментар [#3] от "evpetra":
Не е до неграмотност. Това е заличаване на родовата определеност в езика и в обществото. Това са подбудите на Истанбулската - безполовост и противопоставяне на хората.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.