Лекувай трудно
Мерките за пестене от лекарства и лимитите на болниците предизвикаха хаос в здравния сектор
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Когато през месеца за борба с рака на гърдата централна тема беше как здравната каса няма пари да плати лекарствата на група жени с рак на гърдата, идеите за пестене на средства от здравни вноски все още нямаха толкова ясен контур и определението "дискриминация" имаше само един образ. Наистина, плащанията за болниците бяха отложени, но съществуваше забележителна доза оптимизъм, че в следващата бюджетна година проблемите ще се решат.
Пак по това време управляващите направиха отчаян опит да спрат "изтичането" на лекарства от България по линията на паралелния износ. В момента има своеобразно ограничение на износа на медикаменти, но нито една стъпка в посока да се преодолеят дефицитите, причинени от това, че цената в България е най-ниската в ЕС и голяма част от лекарствата са интересни за експорт. През миналата година още 200 лекарства преустановиха регистрацията си в България с мотив продажба под себестойност заради ниската цена.Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Само от благотворителност във Великобритания за рака на гърдата се събират годишно стотици милиони...
Къде сме ние?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.