Пътят на пчелите роботи
Настоящите прототипи все още не са достатъчно напреднали, за да се създадат високотехнологични колонии за масово опрашване
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
3 коментара
За да постигнат по-големи печалби, земеделците пръскат с всякаква химия, от която измират естествените съюзници на земеделците - опрашващите насекоми. Добивите и печалбите започват да спадат, затова се наливат още пари за разработката на насекоми - роботи, за които земеделците ще трябва да дават луди пари и които няма да са толкова ефективни, колкото живите насекоми. Заради намалялото количество насекоми, измира част от птиците, които вече не намират достатъчно храна. Това отново води до увеличаване на врените насекоми, защото техният темп на размножение е много по-бърз от този на птиците. Поради това се налага още повече пръскане с химия... Само на мен ли ми се струва шизофренично? Не е ли по-изгодно просто да намалим химията?
До коментар [#] от "
kratun.ko
":
По-изгодно за кого? Човешката алчност таван няма. Как ще трупат печалби химическите концерни?
И още нещо - кой ще събира от полето "умрелите" насекоми-роботи? Ще ги оставим да замърсяват почвите с микро пластмаса и отровни съединения от батериите си или ще конструираме други роботи, които да събират измрелите такива?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.