Преместете часовника с две години напред
Смяната на времето тази неделя трябваше да е предпоследната, но европейският хаос може да остави лятното и зимно време до 2021
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
• Отменянето на европейското лятно време и последвалият избор засягат всеки гражданин на ЕС, което прави процеса сложен и бавен
• Възможно е обаче европейските държави да оставят връщането на стрелките чак до 2021 г.
• Необмислените промени създават риск от паневропейски хаос
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
15 коментара
Запазване на целогодишно зимно време би било абсолютно дебилно за България. Освен турстическия бизнес, огромната аутсорс индустрия в България работи масово с американски клиенти и съответно е с изместено работно време посока края на деня. Демек лятото като се съмва в 5 сутринта ми е чудно какво ще правиш като почваш работа от 10. И България е единствената южна държава от ЕС в която над 50% от гласувалите избират запазване на зимното време, което за пореден път показва мозъчния капацитет на средностатистическия Българин. Както си избираме политиците така си избираме и времето.
Не е вярно, 51 процента в България са за постоянно лятно време. Справка Дневник.
Е аз гледам официалния доклад на европейския саюз, мисля че е по-точна справка от Дневник. Според него 45% са за постоянно лятно.
Не мога да разбера какво толкова умуваме. До 1979 г. живеехме при сегашното зимно време и не чувствахме неудобства. И сега, след 39 години мотаене между времената се чудим кое да изберем.
Зимното време е по-подходящо за България. Икономиката не е само туризъм и ИТ. Ако през зимата се съмва в 10ч, както пише в статията това означава, че ВСИЧКИ ще се побъркаме тотално - от 8 до 10 сутринта на работа в тъмно, а работниците на открито с челници на работа.
Постоянното лятно е по-подходящо за България. В 9 сутрин вече ще е светло и на 21 декември.
До коментар [#5] от "Julian Atanassov":
Тоест искаш да ми кажеш, че сега се съмва в 9 през зимата така ли? И какво значи "в статията пише че ще се съмва в 10", много ми е интересно ти колко зими си живял до сега че разчиташ на една статия да ти каже в колко се съмва? Вие глави на раменете нямате ли си? Горните 2 коментара потвърждават тезата ми че просто сме един много сбъркан народ който винаги е против всякаква логика.
Добре че влезнахме в ЕС поне, да могат адекватни хора да взимат решения вместо нас, че иначе сме на никъде.
А защо просто да няма гъвкаво работно време?
А за учениците, за тях е ясно - 12 часа на ден, 20 кила раница, ставане в 6. Така се стимулира подходящата мотивация за бягане от час, за да си пият кафето учителите.
Моля, не правете училището нормално! Децата трябва да се мъчат, иначе много ще напреднем.
До коментар [#5] от "Julian Atanassov":
ИТ-то всеки си ходи на работа когато прецени и работи 8 часа. Понякога от вкъщи. Не ни намесвайте в спора.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.