Климат, пари, политика - неочаквано сложна комбинация
Амбициозните политики и рекордното финансиране за борбата с климатичните промени превръщат ЕС в основен фактор на глобалната сцена, но трудностите за бизнеса предстоят
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Европа си е поставила едни от най-амбициозните политики за справяне с глобалното затопляне.
- Рекордното финансиране, отделено за целта от ЕС, ще промени икономиките в следващите години.
- Трудностите за бизнеса обаче предстоят.
Изключителни горещини през лятото в средиземноморските държави на Стария континент - 48.8 градуса по Целзий, измерени в Сицилия. Смъртни случаи в резултат на тях, превишаващи тези от коронавирусната инфекция - 2300 между юли и август само в Гърция. Катастрофални наводнения в Белгия и Германия, отново висок брой жертви - над 120. Разрушителни градушки и увреждане на почвите. Това са само част от проявленията на климатичните промени, които видяхме през тази година. На този фон Европейският съюз засилва политиките и законодателните си инициативи за ограничаване на глобалното затопляне и вече е ключов играч на световната сцена.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.