

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
По традиция след важна климатична среща на върха на ООН натрупаната инерция в климатичната политика затихва. Това се наблюдава най-отчетливо в годините след срещи, които са били предшествани от много фанфари и почти невъзможни за изпълняване очаквания. Такъв беше случаят през 2010 г., след като катастрофалната среща на върха COP15 в Копенхаген предходния декември обеща нов глобален климатичен договор и поднесе пагубна отсрочка.
Независимо от послевкуса, оставен от проведената през ноември 2021 г. в Глазгоу среща COP26, 2022 г. няма да има този лукс. В рамките на първите три месеца на годината Междуправителственият панел за климатични промени ще публикува следващите си два мащабни прегледа на науката за климата, в които ще обясни подробно последните си открития за начините, по които обществата и екосистемите са уязвими от последиците от климатичните промени, както и мерките, необходими за намаляването на емисиите от парникови газове.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.