Ще дишат ли в Пловдив и София по-чист въздух
Мерките, които двете общини предприемат за по-чиста градаска среда, се спъват в дезинфорамцията и липсата на ангажираност на населението


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
- Забелязва се положителната тенденция за намаляване на замърсяването на въздуха, но данните са все още завишени.
- Ресурсите от ЕС се разходват за справянето с най-големия замърсител - печките на дърва и въглища, но липсва инициативност от домакинствата.
- Изграждането на мрежа от алтернативен на колите транспорт е следващата стъпка, по която общините ще работят.
След като беше една от страните с най-високите концентрации на фини прахови частици (ФПЧ) през 2009 г., България регистрира значително намаляване на замърсяването всяка през последното десетилетие. Това показва доклад за качеството на въздуха на Европейската агенция по околна среда. Според данните през 2014 г. почти 97% от българите са били изложени на прекомерно високи нива на ФПЧ10, а към 2018 г. те вече са около 65%.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.