Защо големите икономики не успяват да свият емисиите си
Китай, САЩ, ЕС и Индия не успяват да постигнат климатичните си цели заради различни икономически, политически и геополитически фактори
Научавайте най-важното от сектор енергетика през изминалата седмица
- Заради бурния си политически ръст Китай не успява да замени въглищата с ВЕИ достатъчно бързо.
- Мерките за климата в САЩ срещат съпротива от републиканците, а войната в Украйна обърка плановете на ЕС.
- Крайният резултат е, че светът още не може да обърне тенденцията за ръст емисиите и на глобалните температури.
Седем години след Парижкото споразумение, в което лидерите се ангажираха да намалят емисиите на парникови газове, за да избегнат най-лошите последици от изменението на климата, светът все още не е на път да постигне тези цели. Тазгодишната среща на върха за климата се случва на фона на изключително сериозни предупреждения - ръстът на глобалните температури няма да може да бъде удържан в рамките на под 1.5 градуса Целзий под прединдустриалните нива. И е вероятно в пиковата си стойност да достигне до 2.8 градуса, а това означава, че някои части на света ще станат негодни за нормален живот.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Заради физични закони?
This article contains very interesting content; [url]https://lego2kdrive.io/ [/url] I would enjoy reading about such topics.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.